Borsk i okolice – imprezy oraz wydarzenia kulturalne

Niektóre osoby lubią planować sobie wczasy bądź wakacje tak, aby oprócz tradycyjnych atrakcji turystycznych, mieć niebywałą okazję do tego, żeby skorzystać z szeregu jeszcze innych rozrywek, które określane są mianem różnych wydarzeń oraz imprez kulturalnych. Zatem jeśli zarezerwujemy noclegi w Borsku, to będziemy mieli okazję sprawdzić, jak to wygląda w tej części Kaszub.

Zanim przejdziemy do omawiania poszczególnych propozycji imprez sportowych oraz wydarzeń, warto w pierwszej kolejności dokładnie uświadomić sobie, że osada znajduje się w gminie Karsin, która to jest głównym inicjatorem wielu imprez. Dlatego, jeśli w samym Borsku nie odbywa się żadna z nich, warto nastawić się na zwiedzanie pobliskiej okolicy.

Oczywiście, najwięcej tego typu imprez planuje się w czasie sezonu wakacyjnego, czyli w lipcu i w sierpniu. Już na samym początku wakacji mamy do czynienia z hucznym powitaniem lata. Kolejne dni już owocują w wiele ciekawych festynów, w których nie brakuje możliwości skorzystania z zabawy tanecznej. Festyny mają to do siebie, że skupiają przede wszystkim lokalne społeczeństwo.
Bardzo ciekawą atrakcją, szczególnie dla osób ceniących sobie aktywny wypoczynek, jest możliwość wzięcia udziału w zorganizowanym spływie kajakowym po Wdzie. W tym celu, uczestnicy najczęściej umawiają się w samym Karsinie przy tamtejszym Domu Kultury. Dzięki temu, osoby, które nigdy nie miały okazji posmakować spływu kajakowego, a także nie wiedziały jak się wziąć za sprawy organizacyjne, mogą szybko przekonać się, czy kajaki są w ogóle dla nich zajęciem sprawiającym przyjemność.

Warto również odwiedzić miejscowość Wiele, ponieważ odbywa się tutaj jedna z najważniejszych imprez, która organizowana jest na skalę międzynarodową. Mowa tu o Międzynarodowym Festiwalu Folkloru pod nazwą „Kaszubskie Spotkanie z Folklorem Świata”. Nad jeziorem, można zobaczyć na scenie popisy prawdziwych artystów. W takim razie już bardzo szybko możemy się przekonać, że przyjeżdżając na wakacje do Borska, a także zwiedzając okoliczne miejscowości, na pewno pod żadnym pozorem nie będziemy narzekać na nudę.
Z Borska mamy całkiem nie daleko nad morze. Jeśli po paru dniach urlopu nad jeziorem poczujemy się znużeni możemy wybrać się do jakiejś malowniczej nadmorskiej miejscowości, np. może to być Stegna.

3 myśli na temat “Borsk i okolice – imprezy oraz wydarzenia kulturalne

  1. Pamiętam zeszłe lato nad jeziorem, trafiliśmy na genialną pogodę i prawie nie było ludzi wokół, więc mieliśmy jezioro praktycznie tylko dla siebie

  2. Byłam w Stegnie, też polecam, jest całkiem miło i spokojnie, mieszkałem w domku letniskowym który wynajmuje moja ciocia :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>