Międzygórze – sudecka replika Tyrolu

Polska to bez wątpienia kraj bardzo urozmaicony krajobrazowo, kulturowo i biologicznie. Niezwykle różnorodne ekosystemy występujące w odrębnych regionach, ciekawe połączenie kultury wschodniej z kaszubską czy góralską, odrębne języki mniejszości narodowych i grup społecznych, a także wspaniała architektura różniąca się czasami tak bardzo, że trudno rozpoznać, iż pochodzi z tego samego kraju. Właśnie dlatego na trasach letnich wędrówek po kraju, zarówno tych dłuższych jak i tych bardziej weekendowych, nie może zabraknąć miast i miasteczek, które są tak bardzo odrębne od reszty kraju. Bogata baza noclegowa, świetne zaplecze kulinarne oraz łatwy dojazd praktycznie w każdy zakątek kraju bez wątpienia zachęcają do samodzielnej eksploracji najdzikszych nawet rejonów Polski. Gdzie zatem warto pojechać na początek? Co zobaczyć, jeśli w kraju było się już wszędzie?

Najlepszym rozwiązaniem jest podróż do Tyrolu, który znajduje się w Sudetach [więcej: wikipedia.org]! Choć może się to wydawać nieprawdopodobne, w województwie dolnośląskim znajduje się osada, która słynie z pięknie i kunsztownie wykonanych drewnianych domków, które zostały wykonane w tyrolskim stylu. Międzygórze, bo o nim mowa, to wioska licząca niewiele ponad 500 stałych mieszkańców. W sezonie odwiedza ją jednak więcej niż kilkanaście tysięcy turystów zarówno z kraju i ze świata, co z pewnością jest fantastycznym wynikiem i na pewno świadczy o wyjątkowości i oryginalności tego miejsca.

Międzygórze powstało mniej więcej w początkach XVI wieku i zostało założone przez lokalnych drwali oraz węglarzy. Przez setki lat mało kto pamiętał o tej uroczej wiosce zanurzonej pośród bezkresu Sudetów Wschodnich. Było tak aż do XIX wieku, kiedy to lokalna księżna rozreklamowała miejscowość wśród swoich znajomych z innych dworów zarówno polskich, jak i zagranicznych. To właśnie wówczas po raz pierwszy doceniono wyjątkowy charakter tego miejsca i urokliwe drewniane budowle, w których Międzygórze oferuje noclegi w bardzo atrakcyjnych cenach [otwórz: meteor-turystyka.pl]. Obecnie jest to jedna z najchętniej odwiedzanych malutkich miejscowości w Sudetach Wschodnich oraz w całej południowej Polsce. Można spędzić tutaj ciekawie czas zarówno zimą, jak i latem. Wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań i zasobności portfela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>