Najciekawsze szlaki Wodne – Stegna

Wakacje nad morzem kojarzone są z wypoczynkiem pod parasolem, leżeniem na plaży i sączeniem owocowego drinka z pobliskiego beach baru. Trochę kąpania w Morzu Bałtyckim, inhalacja jodem, spacery po szlakach okolicznego lasu… Mało kto podejmuje się jednak rekreacji wodnej, a przecież polskie rzeki są do tego idealne. Będąc na wczasach, warto chociaż raz doświadczyć turystyki motorowodnej, kajakowej lub żeglarskiej i odkryć uroki malowniczych, polskich okolic. Idealnym miejscem do takiego połączenia będzie Stegna.

To niewielka miejscowość w województwie pomorskim, która łączy w sobie wiele różnorodnych atrakcji. Oprócz dostępu do morza, daje możliwość spacerów leśnych. Jest także wybornym punktem komunikacyjnym – zarówno, gdy zajdzie potrzeba zwiedzenia okolicznych miejscowości, jak i chęci dostania się do rzeki. Sprawny transport zapewnia kolejka wąskotorowa – tani, i bardzo lubiany turystycznie zabytek Żuław. Dlatego właśnie warto wybrać pobyt w Stegnie – Bursztynowym Mieście, w którym możliwości są ogromne, a noclegi łączone z atrakcjami okolic (noclegi Stegna – baza).

Najciekawszym miejscem do uprawiania turystyki wodnej, nieważne czy ma się do czynienia z miłośnikami żagli, kajaków czy motorówek, jest Zalew Wiślany i Jezioro Drużno. Wytyczony na tych wodach tor łączy się z Kanałem Elbląskim, co umożliwia dotarcie drogą wodną do najważniejszych miejscowości tego malowniczego regionu, jakim są Żuławy. Zatrzymać się można między innymi przy Nowym Dworze Gdańskim, Elblągu, Fromborku, Krynicy Morskiej, Kątach Rybackich czy Malborku – na trasie znajdują się liczne porty, które przyjmują małe i większe jednostki pływające. Otwiera się zatem atrakcyjna możliwość odbycia ciekawej wycieczki statkiem, jachtem, kajakiem a nawet wodolotem, które pozwolą na podziwianie urokliwego Pomorza od całkowicie nowej perspektywy.

Wisienką na torcie każdej podróży będzie oczywiście zwiedzanie interesujących zabytków w wybranych miejscowościach, między innymi jednej z najważniejszych polskich twierdz – gotyckiego Zamku w Malborku. Ponadto, w przyjemny sposób odkryć można własne możliwości, poznać lepiej siebie i poszerzyć swoje granice. Po zakosztowaniu jednej z wodnych wędrówek z pewnością będzie się chciało wyruszyć raz jeszcze, jeśli jednak będzie inaczej – z czystym sumieniem można wrócić do leniwego wypoczynku na plażowym leżaku mocząc raz po raz nagrzane ciało w wodach Bałtyku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>