Rodzinnie w Augustowie

Jedną z ogromnych atrakcji Augustowa oraz okolic jest bez wątpienia Wigierski Park Narodowy. Chroni on teren aż czterdziestu dwóch jezior, 180 gatunków ptaków, 46 gatunków ssaków oraz 32 gatunków ryb. Na jego terenie znajdują się piękne jeziora, lasy oraz torfowiska, a także charakterystyczne dla tych środowisk gatunki zwierząt i roślin. W parku znajduje się także peryskop, przez który możemy podziwiać pejzaże okolic z różnych historycznych okresów. Zwiedzający mogą zaliczyć wiele punktów widokowych, kilka kąpielisk oraz plaż. Są tu świetne trasy kajakowe takie, jak chociażby „Czarna Hańcza”. Zimą turyści mogą skorzystać z dodatkowej atrakcji, jaką jest narciarstwo biegowe. Trasy są tutaj bardzo dobrze oznakowane i przygotowane do tego zimowego sportu. W lasach parku dominują sosny i świerki, natomiast jeśli chodzi o zwierzęta to dumą Wigierskiego Parku Narodowego jest bóbr oraz coraz częściej wilk.

Park posiada bogatą ofertę edukacyjną dla każdego. Stanowią ją liczne ścieżki edukacyjne z opisami roślin i zwierząt tutaj żyjących, kładki, pomosty czy wreszcie liczne platformy widokowe. Dla wędkarzy również jest to idealne miejsce, ponieważ mogą oni wędkować na takich jeziorach jak: Wigry, Omułówek, Mulaczysko czy Pierty Leszczewek. Najlepiej oczywiście łowi się na największym jeziorze, którym są Wigry. Nie posiada ono jednolitego charakteru biologicznego, dzięki czemu występuje tu aż dwadzieścia sześć gatunków ryb. Są to między innymi: szczupak, węgorz, sieja, okoń, sielawa, sum, sandacz czy troć jeziorowa. Licencje każdy może kupić w wybranych sklepach wędkarskich w regionie lub w Muzeum Wigier.

Po całodniowym zwiedzaniu Wigierskiego Parku Narodowego, z zaplecza noclegowego Augustowa zdecydowanie można polecić „Apartament u Marzenki”, w którym znajduje się miejsce dla sześciu osób. Apartament jest urządzony z gustem i w bardzo ciepłych, jasnych kolorach. Obejmuje on jadalnię, część wypoczynkową z telewizorem oraz kuchnię z lodówką i kuchenką mikrofalową. W łazienkach jest wygodny prysznic oraz suszarka do włosów. Dodatkowo w apartamencie znajduje się żelazko i deska do prasowania. Przed obiektem rozciąga się spory ogród ze stołem, ławkami oraz całym sprzętem do grillowania, a także prywatny, bezpłatny parking dla gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>