Zielony raj ciszy i spokoju w Okunince

Wizyta w Bieszczadach przekonała nas, że na wakacje należny wybierać miejscowości, w których możemy cieszyć się piękną naturą. Dlatego dzisiaj prezentujemy Wam kolejną miejscowość, w której możemy znaleźć zielone tereny.

Lubelszczyzna to niezwykle zróżnicowana kraina, położona tuż przy granicy ukraińskiej. Najpopularniejszymi miejscowościami wypoczynkowymi w tej części Polski są zdecydowanie Kazimierz Dolny, a także Nałęczów. Każde z tych miejsc przyciąga turystów nie tylko unikalnymi walorami przyrodniczymi, ale także licznymi zabytkami i komfortowymi noclegami. Jednak Lubelszczyzna to znacznie więcej. Zupełnie inną stronę tej krainy można poznać w Okunince. To niewielka wioska, licząca niespełna 400 stałych mieszkańców, położona w najbardziej zielonej części województwa lubelskiego.

Bezpośrednim sąsiadem Okuninki jest Sobiborski Park Krajobrazowy. To niestety mało znany kompleks w Polsce, a z pewnością może zadziwić i zauroczyć niejednego z nas. To miejsce idealne dla wszystkich tych, którzy pragną spędzić miłe chwile w towarzystwie matki natury w niezwykle czystym i orzeźwiającym powietrzu Lubelszczyzny. Krainę tę możemy śmiało nazwać odskocznią od szarej codzienności, a w połączeniu z oddalonym o kilka kilometrów dalej Poleskim Parkiem Narodowym, w którym przyroda również tętni na każdym kroku, można odpłynąć w niezwykły świat zielonego spokoju.

Jezioro Białe jest jedną z największych tutejszych atrakcji. Przebywając w Okunince warto wygospodarować sobie kilka godzin, zrezygnować z leżenia na plaży i poświęcić je na spływ kajakowy.

Przeżywaniu niezapomnianych wrażeń sprzyja z pewnością dobrze rozwinięta i rozbudowana baza noclegowa Okuninki dostępna na Meteorze, która zadowoli nawet najbardziej wybrednych turystów. Chlubą noclegów w Okunince jest bezpośrednie sąsiedztwo z lasami, a zapach przyrody można poczuć nawet w pokojach hotelowych. To świetny relaks nie tylko dla ciała, ale także duszy.

2 myśli na temat “Zielony raj ciszy i spokoju w Okunince

  1. Jak wiadomo Okuninka charakteryzuje się walorami przyrodniczymi, czy ktoś ma jakieś info. na temat noclegów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>