Zimowe i wiosenne wydarzenia w Giżycku

Giżycko nie jest miastem skoncentrowanym wyłącznie na wypoczynku nad wodą, chociaż wielu ludzi korzysta z niego jako bazy noclegowej właśnie ze względu na bliskość jezior. W samym mieście przez cały rok odbywa się wiele ciekawych imprez, z których każdy może wybrać coś pod swój gust. Już w styczniu, kiedy turystów jest niewielu i nie ma tłoków, przez miasto przechodzi orszak Trzech Króli. To tradycja kultywowana w wielu regionach Polski. Orszak jest profesjonalnie przygotowany. Zwykle idą w nim miejscowi aktorzy teatralni, a także dzieci ze szkół, które uczą się już wcześniej swoich ról i dobierają odpowiednie stroje. Aktorzy przebrani za królów, na czele pochodu idą na pl. Piłsudskiego, gdzie zostaje rozstawiona stajenka. Wszyscy uczestnicy pochodu otrzymują papierowe korony. Na placu pochód kończy się wspólnym kolędowaniem.

Zimą organizuje się też kilkudniowy rajd 4×4 wokół jeziora Kisajno. Założeniem jest przetrwanie uczestników bez pomocy z zewnątrz. Gromadzi on amatorów mocnych przeżyć, jak i tych, którzy mieli już okazję uczestniczyć w takich rajdach. Oczywiście, jest on organizowany tylko wtedy, gdy zima jest odpowiednio mroźna i śnieżna. Uczestnicy ćwiczą sztukę przetrwania i ratowania się w ciężkich warunkach.

Dla tych, którzy wolą spokojniejsze atrakcje, giżyckie kawiarnie proponują serię koncertów i występów muzycznych. Od czasu do czasu organizuje się też jam session, na którym każdy chętny muzyk, profesjonalista czy amator może zaprezentować swoją grę i cieszyć zmysły grą innych.

Dobrą tradycją jest też organizowanie miejskich obchodów Dnia Kobiet. Zwykle centralnym punktem jest zapraszanie znanej postaci, najczęściej ze sceny muzycznej. Przykładowo, podczas ostatnich obchodów zaproszono Roberta Moskwę, który jako instruktor poprowadził szkolenie z samoobrony dla kobiet, a następnie przedstawił recital swoich najlepszych piosenek.

Zdecydowanie warto znaleźć noclegi w Giżycku zawczasu, aby być obecnym podczas tego typu wydarzeń, bo może to być jedyna okazja na ujrzenie na żywo kogoś znanego tylko z telewizji.

Bez kategorii Link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>